Båtgruppen

Båtgruppen planerar och koordinerar jobbet med våra båtar, vår brygga och annat som har med vår sjöverksamhet att göra.  Tanken är att alla avdelningar skall vara representerade så att det också finns en informationskanal till verksamheten.

För att distribuera och planera arbetet använder vi trello, där vi har en egen organisation på http://trello.com/stgbatgrupp. All i båtgruppen är med där, med email enligt listan nedan, och kan kolla vad som behöver göras och rapportera status, och lägga in nya uppgifter. Har ni inte redan ett konto så skapa ett på trello.com.

Båtgruppen leds för närvarande av  Torbjörn Einarsson.

Vill du bli medlem, så fyll i intresseanmälan.

Båtgruppens email är batgrupp@stgscout.se.

Nuvarande medlemmar:

Avdelning/intresse Namn Email Telefon Intressen
Stimmet Petrus Harlén petrus.harlen@stgscout.se 072-5213957
 Övriga Philip Beckman philip.beckman@stgscout.se 070-7320702
Flocken, Willing Fredrik Frejd fredrik.frejd@gmail.com 070-7225189
Övriga Claes Beckman claesb@kth.se  070-8636969
Båtfogde Sami Hoikkanen samihoikkanen@hotmail.com 073-3280635
Styrbord Michael Jenks Michael.Jenks@stgscout.se 070-6644095
Primus Syd Stefan Aronsson Stefan.Aronsson@stgscout.se 073-0787069
Willing Pierre Wilson pierre.wilson@stgscout.se 073-3703750  Maskin
Willing Rolf Berglund rolf.berglund@stgscout.se   070-6065087
Övriga Erik Olsson erik.olsson@stgscout.se 073-7154001 Besiktningsman
Övriga Peter Lundin peter.lundin@stgscout.se 070-2625104 Besiktningsman
Ordförande, Willing Torbjörn Einarsson torbjorn@einarssons.se 072-2032588 Ordförande
Primus Syd Alexandro Maiorana alexandro.maiorana@stgscout.se
 Konvojen Babord Carl Gyllensköld carl.gyllensköld@stgscout.se 070- 7142672
Övriga Dan Nyquist dan.nyquist@stgscout.se 070- 5748594
Gårdsfogde Erik Aronsson erik.aronsson@stgscout.se 073- 7291605
Drakdräpare Filip Lindblad filip.lindblad@stgscout.se
Stimmet, Konvojen Babord Fredrik Nohrborg fredrik.nohrborg@stgscout.se
Primus Syd Göran Kennebäck goran.kenneback@stgscout.se 073- 7472323
Drakdräpare Hjalmar Nyqusit hjalmar.nyquist@stgscout.se
Övriga Iris Einarsson iris.einarsson@stgscout.se 070- 8669101
Ordförande, Övriga Janna Bergvall janna.bergvall@stgscout.se 073- 4105200 Ordförande
Övriga Lisa Holmqvist lisa.holmqvist@stgscout.se 070- 2692281
Konvojen Styrbord Magnus Nilsson magnus.nilsson@stgscout.se 070- 8888770
Övriga Niclas Rislund niclas.rislund@stgscout.se 070- 8812962
Övriga Pontus Sunnanstaff
Konvojen Babord Roger Nilsson roger.nilsson@stgscout.se 070-5299987
Konvojen Babord Styrbjörn Wegler styrbjorn.wegler@stgscout.se 070- 7456221
Övriga Svante Avemo Hådell svante.hadell@stgscout.se
Konvojen Styrbord Tova Jarnerud tova.jarnerud@stgscout.se 070- 5465011